רכבים

איך מניעים רכב עם כבלים?

איך מניעים רכב עם כבלים

שתפו למשפחה וחברים
שגם הם יוכלו להנות מקריאת הכתבה

אם הרכב שלכם לא מניע בבוקר או בכל שלב אחר במהלך היום, מדובר ללא ספק על דבר שיכול להסב לכם עוגמת נפש רבה. רכב שלא מתניע בדיוק כאשר אתם לחוצים יכול לתקוע לכם את כל היום.

לעיתים מדובר על בעיה פשוטה ביותר הנוגעת למצבר לא טעון בשל אורות שהשארתם דולקים פרק זמן ארוך מדי, רדיו שהשארתם דולק ועוד.

במקרה הזה עליכם להניע את הרכב באמצעות כבלים.

מה חשוב לדעת על הנעת רכב באמצעות כבלים?

אם המצבר של הרכב שלכם התרוקן, ייתכן מאוד שתהיה לכם אפשרות להתניע אותו באמצעות כבלי הנעה וברכב מונע של עובר אורח שיאות לסייע לכם. אם ניתן להשתמש בכבלי הנעה בצורה בטוחה, יש לוודא שהמצבר של הרכב המסייע תקין ומכיל את אותו המתח לפחות כמו המצבר המצוי ברכב שלכם.

אם הכבלים חוברו בצורה נכונה אין חשיבות לקיטוביות של הרכבים וכן אין זה משנה אם ברכב שלכם יש אלטנרטור וברכב של עובר האורח יש גנרטור.

אם באחד הרכבים יש מערכת הצתה אלקטרונית או שהוא מונע באמצעות דלק חלופי, התנעת רכב עם כבלים יכולה להזיק לרכב ועל כן יש להיזהר.

שלבים שונים בהנעת רכב באמצעות כבלים

בכדי לבצע התנעת רכב עם כבלים בצורה בטוחה יש לבצע את השלבים הבאים: ראשית כל, יש להוציא את כבלי ההנעה, כאשר מומלץ מאוד לרכוש סט של כבלי הנעה ולאחסן אותם בתא המטעכן של הרכב. אם אין לכם כבלים מעין אלה, חשוב שתחפשו נהג כלשהו שיש לו כבלים כאלה שיוכל לסייע לכם.

בשלב השני עליכם להציב את שני הרכבים במצב חנייה או במצב ניטרלי וכן לכבות את שניהם. יש לוודא כי בשניהם בלם היד מורם.

בשלב השלישי יש לחבר את אחד מהמחברים האדומים לנקודת החיבור החיובית במצבר של הרכב שלכם. ניתן לזהות את נקודת החיבור באמצעות האותיות POS או הסימן פלוס. קיימים מקרים שבהם החיבור החיובי יהיה גדול יותר מהשלילי.

  1. יש לחבר את המחבר האדום השני לנקודת החיבור החיובית ברכב השני.
  2. יש לחבר את אחד המחברים השחורים לנקודת החיבור השלילית ברכב השני.

לאחר מכן יש לחבר את המחבר השחור הנוסף לנקודת מתכת לא צבועה אשר אינה בסביבת המצבר. ניתן להשתמש באחת מהתומכות של המתכת אשר מחזיקות את המכסה של המנוע במצב פתוח.

בשלב הבא יש להניע את הרכב התקין ולתת למנוע לעבוד ולאחר מספר דקות יש לנסות להניע את הרכב.

אם הרכב איננו מניע יש לוודא שהכבלים מחוברים בצורה תקינה. יש לוודא כי הרכב המסייע עובד בצורה רציפה במשך חמש דקות ולאחר מכן לנסות ולהניע אותו שוב. אם הרכב עדיין לא מניע ייתכן כי המצבר שבק חיים ויש צורך להחליף אותו.

חשוב שתדעו שאם המצבר שלכם שבק חיים, כיום אתם יכולים לבחור שירות החלפת מצבר עד הבית, אשר יסייע לכם להחליף את המצבר שלכם בחדש כמה שיותר מהר, על מנת שלא תבזבזו על כך יום שלם.

תפריט נגישות אתר