אטרקציות

האטרקציות המובילות ברומא

אטרקציות ברומא Min

שתפו למשפחה וחברים
שגם הם יוכלו להנות מקריאת הכתבה

רומא היא אחת הערים היפות וההיסטוריות בעולם. יש לו היסטוריה עשירה ואטרקציות רבות בהן תוכלו לבקר במהלך שהותכם.

להלן 7 האטרקציות המובילות ברומא:

1. קולוסיאום

הקולוסיאום, הידוע גם בשם האמפיתיאטרון הפלבי, הוא אמפיתיאטרון אליפטי במרכז העיר רומא. בנוי מבטון ואבן, זהו האמפיתיאטרון הגדול ביותר שנבנה אי פעם. הקולוסיאום שימש למשחקי גלדיאטורים ומופעי ציבור כגון קרבות ים מדומה, ציד בעלי חיים, הוצאות להורג, שחזורים של קרבות מפורסמים ודרמות המבוססות על המיתולוגיה הקלאסית.

הקולוסיאום יכול להכיל בין 50,000 ל-80,000 צופים בהתאם לסידור הישיבה שלהם. זה היה אחד מאתרי התיירות הפופולריים ביותר של רומא.

2. מוזיאון הוותיקן

מוזיאוני הוותיקן הם אוסף של מוזיאונים בעיר הוותיקן, המובלעת האפיפיורית בתוך רומא, איטליה. הם מכילים את אחד מאוספי האמנות החשובים בעולם והם אחד מאתרי התיירות המתויירים ביותר בעולם.

המוזיאונים מכילים יצירות יקרות מפז של אמנים כמו מיכלאנג'לו, קאראווג'ו ולאונרדו דה וינצ'י. המוזיאון מנוהל על ידי הוותיקן קוריה שמפוקח על ידי מנהל קרדינל שמונה על ידי האפיפיור.

3. הפורום הרומי וגבעת הפלטין

הפורום הרומי הוא רחבה מלבנית שהייתה מרכז החיים הציבוריים ברומא. הוא נבנה בפקודתו של יוליוס קיסר והושלם בשנת 59 לפני הספירה.

גבעת הפלטין, הממוקמת בצד המערבי של הפורום, הייתה במקור אחת משבע הגבעות של רומא. גבעת הפלטין היא גם המקום שבו קיסרים רבים בנו את בתיהם, כולל נירון ודומיטיאנוס.

4. קרקס מקסימוס ואתר הלודי רומני

קרקס מקסימוס הוא אמפיתיאטרון רומי במרכז רומא. הוא נבנה על ידי הקיסר קלאודיוס במאה ה-1 לספירה, והוא אחד הגדולים שנבנו אי פעם.

אתר לודי הוא אתר ארכיאולוגי חשוב ליד לודי, לומברדיה, איטליה. היישוב נוסד בסביבות שנת 550 לפני הספירה על ידי האינסוברים שכינו אותו מדיולנום.

קרקס מקסימוס ואתר לודי הרומני הם שני אתרים שונים מאוד אבל יש להם גם הרבה במשותף. שניהם מתוארכים לתקופות קדומות והם קיימים כבר מאות שנים אבל יש ביניהם גם הבדלים רבים.

5. המדרגות הספרדיות ופיאצה די ספניה

המדרגות הספרדיות ופיאצה די ספניה הן שניים מציוני הדרך המפורסמים ביותר ברומא.

המדרגות הספרדיות הן גרם מדרגות מפואר ומרשים המוביל מפיאצה די ספניה לכנסיית טריניטה דיי מונטי. המדרגות תוכננו על ידי פרנצ'סקו דה סנקטיס והושלמו בשנת 1723, אך הם נקראו במקור 'Scalone degli Inglesi' מכיוון שהם נבנו על קרקע שהייתה פעם בבעלות אנגליה.

פיאצה די ספניה היא אחד האזורים האופנתיים ביותר ברומא, עם חנויות מעצבים רבות, בתי קפה, מסעדות ומלונות. זה גם ביתו של פונטנה די טרווי המפורסמת, שהוצגה בסרטים איטלקיים רבים.

6. הפנתיאון והעמוד/עמוד של טראיאנוס של מרקוס אורליוס (אתרי אינטרנט לשניהם

העמוד/דף של מרקוס אורליוס הפנתיאון והעמוד של טראיאנוס הוא אתר אינטרנט המספק מידע על הפנתיאון של מרקוס אורליוס והעמוד של הטראיאנוס.

האתר נוצר על ידי המשרד האיטלקי למורשת התרבות, במטרה לספק סקירה כללית של ההיסטוריה, הארכיטקטורה והשימור של שני המונומנטים הללו.

הוא מציע גם סיורים וירטואליים בתלת מימד עבור שתי האנדרטאות.

7. מזרקת טרווי - מזרקה יפהפיה

מזרקת טרווי היא אחת המזרקות המפורסמות ברומא. הוא ממוקם בפינת Via della Panetteria ו-Via del Lavatore. הוא נבנה בשנת 1732 על ידי ניקולה סלבי. המזרקה היא מקום יפהפה לבקר בו ליד מרכז העיר רומא!

מזרקת טרווי היא אתר אייקוני ברומא, איטליה. הוא הוזמן על ידי האפיפיור קלמנס ה-12, שרצה מזרקה שתתחרה במזרקת טרווי בעיר הולדתו פירנצה, ותוכנן על ידי ניקולה סלבי.

המזרקה הופיעה בסרטים ובתוכניות טלוויזיה רבות כגון "שלושה מטבעות במזרקה" (1954), "חג רומאי" (1953), "הגברת והנוודת" (1955), "קליאופטרה" (1963) ועוד רבים. יותר.

אנו מקווים שמאמר זה עזר לכם לקבל תמונה מלאה על האטרקציות ברומא, מאחלים לכם טיול מהנה במיוחד.

תפריט נגישות אתר