טכנולוגיה

האם ארון תקשורת פולט קרינה

האם ארון תקשורת פולט קרינה Min

שתפו למשפחה וחברים
שגם הם יוכלו להנות מקריאת הכתבה

במאמר זה נסביר מהי קרינה ומדוע פולטים אותה ארונות תקשורת. נדון גם האם ארון תקשורת פולט קרינה ואילו אמצעי תקשורת מהווים איום כלשהו על בריאות האדם ובטיחותו.

קרינה היא פליטת אנרגיה בצורה של גלים או חלקיקים. זה יכול להיות מיוצר על ידי מקורות טבעיים, כגון השמש וקרניים קוסמיות, או מקורות מעשה ידי אדם, כגון קרינה רפואית.

ניתן לענות על השאלה האם ארון תקשורת פולט קרינה עם העובדה שארונות תקשורת פולטים קרינה אלקטרונית העלולה להוות איום על בריאות האדם ובטיחותו. הם נועדו לפלוט רמה נמוכה של קרינה אלקטרונית בטוחה לאנשים. ארונות תקשורת נמצאים בדרך כלל במקומות ציבוריים כמו שדות תעופה ובתי ספר.

במובן הבסיסי יותר, קרינה היא סוג של אנרגיה הנפלטת על ידי עצמים בעלי מסה כמו רדיואקטיביות או קרניים קוסמיות. היא משמשת בדרכים רבות ושונות, כולל הדמיה רפואית, תחנות כוח גרעיניות, מכשירי תקשורת ואפילו כמה סוגים של שיטות שימור מזון. ארונות נגד קרינה נועדו להגן מפני אנרגיה מזיקה זו הנפלטת ממקורות אלה, אך הם פועלים רק אם הם עשויים מחומרים שסופגים קרינה כמו עופרת או תחמוצת נחושת.

כמו כן, בטיחות קרינה אלקטרונית היא תהליך של מניעת השפעות בריאותיות מזיקות מחשיפה לקרינה אלקטרונית על ידי שימוש באמצעי בקרה כגון מיגון, הגבלת חשיפה וניטור.

כיצד פועלים גלאי תקשורת ומדוע הם עדיין בשימוש כיום

גלאי תקשורת משתמשים בגלי רדיו כדי לזהות נוכחות של גוף אנושי. הם נמצאים בשימוש גם היום מכיוון שהם מדויקים יותר משיטות אחרות כמו מכ"ם, חיישן לידר ואינפרא אדום.

גלי רדיו יכולים להיפלט על ידי משדרים או להיקלט בגוף. גלים אלה נעים באוויר ומקפיצים את העצמים בדרכם. כאשר הם פוגעים בחפץ, הם משתקפים בחזרה אל המשדר. לאחר מכן, המשדר מחשב כמה זמן לוקח לאותות אלו להגיע אליו מכל נקודה על הקרקע ויוצר מפה תלת מימדית של אותו אזור באמצעות משולש.

היתרונות של שימוש בגלאי תקשורת כוללים אי צורך להסתמך על מכ"ם, שיכול לזהות רק תנועה בכיוון אחד בכל פעם, כמו גם היכולת לאתר היכן נמצאים בני האדם באזור נתון.

תפריט נגישות אתר