אבחון וטיפול לילדים

ויסות חושי אצל ילדים - הכל על ילדים עם הפרעת ויסות חושי

ויסות חושי אצל ילדים Min

שתפו למשפחה וחברים
שגם הם יוכלו להנות מקריאת הכתבה

ויסות חושי הוא תהליך מורכב המעורב גם את הגוף וגם את המוח. זהו מרכיב מרכזי בהתפתחות בריאה ויכול להיות מופרע על ידי גורמים שונים, כגון גנטיקה, סביבה ומצב בריאותי.

הפרעת ויסות חושי אצל ילדים היא הפרעה התפתחותית המשפיעה על האופן שבו ילדים מגיבים לגירויים בסביבתם. לילדים עם הפרעה זו יכול להיות קשה מאוד לעבד מידע חושי ולעתים קרובות הם מוצפים מהגירויים.

ילדים עם הפרעת וויסות חושי מתקשים לווסת את רגשותיהם, מה שעלול להוביל לבעיות התנהגותיות כמו התקפי זעם, תוקפנות והיפראקטיביות. הם גם מתקשים לעבד את הרגשות שלהם ולהבין מה אנשים אחרים מרגישים.

הפרעת ויסות חושי אצל ילדים מאובחנת בדרך כלל במהלך הילדות, אך היא יכולה לקרות גם בשלב מאוחר יותר בחיים כאשר אדם לא הצליח לפתח כישורי התמודדות או בגלל מחלה או פציעה. הן נראות בדרך כלל אצל ילדים שיש להם מצב רפואי בסיסי או נטייה גנטית למצבים אלה שמשנים את האופן שבו הם מעבדים קלט חושי מהעולם הסובב אותם

4 טיפים לניהול ויסות חושי אצל ילדים

ויסות חושי אצל ילדים הוא תהליך המסייע לילדים להתמודד עם הלחץ והדרישות של העולם הסובב אותם. זה עוזר להם להבין מה הם יכולים ומה לא יכולים להתמודד וכיצד הם יכולים לווסת את רגשותיהם בצורה הטובה ביותר.

להלן 4 טיפים לניהול ויסות חושי אצל ילדים:

  • שמרו על הסביבה הביתית שלכם בטוחה ומסבירת פנים. זה יעזור לילדכם להרגיש בטוח ונוח, מה שבתורו יעזור לו לווסת את רגשותיו טוב יותר.
  • ספקו הזדמנויות לילדכם לחקור את תחומי העניין שלהם בלי הלחץ שישפטו על ידי אחרים. זה ייתן להם תחושת הישג, שחשובה לוויסות הרגשות שלהם.
  • ספקו הזדמנויות לזמן משחק עם ילדים או בעלי חיים אחרים - זה גם ייתן לילדכם הזדמנות לווסת את רגשותיו באמצעות פעילות גופנית ואינטראקציה חברתית, בנוסף להפסקה מגורמי לחץ בבית.
  • ודאו שאתם נותנים הרבה אהבה, תשומת לב, תמיכה וחיבה - כל אלה הם גורמים חשובים שתורמים.

תפריט נגישות אתר