טיולים

טיול ברומא - חוויה בעיר הנצחית

טיול ברומא

שתפו למשפחה וחברים
שגם הם יוכלו להנות מקריאת הכתבה

רומא, העיר הנצחית של איטליה, היא יעד מגוון ומרהיב שמאפשר חוויה תרבותית והיסטורית בלתי נשכחת. העיר, הממוקמת בלב איטליה, נושאת בתוכה מערכת רחובות עם סמטאות עתיקות, אתרים היסטוריים נדירים ואת האושר הטבעי האיטלקי המיוחד.

בביקור ברומא, יתאפשר לכם להתרגש ולהתלהב מפגישה עם אחת מהתרבויות הגדולות ביותר בעולם. ישנם שם כל כך הרבה אתרים היסטוריים שלא ניתן לציין את כולם כאן, אך אנסה להביא כמה מהמקומות המרכזיים והמרשימים ביותר.

בין האתרים המרכזיים ברומא, נמצא כמובן הפורום הרומאי, שהיה לשעבר תיאטרון ענקי ומרכז מדיני בזמן שלטון האימפריה הרומית. הפורום הוא מקום מרכזי. מדובר באתר מרהיב ביופיו שמצליח להעביר את התחושה של רומא העתיקה.

מעבר לפורום הרומאי, ברומא נמצאת גם אחת מהיצירות האדריכליות המרהיבות ביותר בעולם - הקולוסיאום. זהו אמפיתיאטרון עתיק ששימש בעבר לקרבות גלדיאטורים ומופעים ציבוריים. הקולוסיאום הוא אחד מסמלי רומא המפורסמים ביותר ומקום מרכזי בטיול בעיר. הוא מספק תרגום ברור לחיי הרומאים באימפריה הרומית ולתרבות המלחמה והבידור שהתקיימה באותה תקופה וניתן לערוך בו סיורים מיוחדים גם בלילה.

ממשיכים בדרכנו ברומא, אנחנו לא יכולים להתעלם מהמקדש המפורסם והאייקוני של פאנתאון, המקדש לאלוהות האהבה הרומית, אהבה פיזית וחברתית. המקדש מצוי ברובע היהודי העתיק ומשתרע בין רחובות צרים ומתוחכמים. הוא משאיר את המבקרים פעורי פה עם אדריכלותו המרהיבה והוא שמור באופן מושלם. מומלץ לבקר במקדש בשעות הצהריים, כאשר השמש מאירה על הקירות והעמודים ומעניקה למקום זווית יפהפייה ולשלב את זה עם ביקור בגטו היהודי

חוויות תרבותיות מודרניות עם חיי לילה שוקקים

לצד האתרים ההיסטוריים, רומא מציעה גם חוויות תרבותיות עכשוויות ותרבות המודרנית כולל חיי לילה בשכונת טרווסטה שהיא אזור עם הרבה צעירים שגרים ומבלים שם.

זה אזור סוחף וצבעוני המציע מגוון רחב של בתי קפה, מסעדות, חנויות בוטיק וחנויות סוביניר. המקום חי ומלא בתנועה בשעות הצהריים ובשעות הערב, ומציע למבקרים אווירה מרעננת ומעניק להם הזדמנות לרגעי פנאי וקניות.

בנוסף, רומא מכילה מגוון מוזיאונים מרתקים שיכולים להעניק תובנות תרבותיות עמוקות. מוזיאון הווילה בורגזה הוא אחד מהמוזיאונים הפופולריים ביותר בעיר, שבו ניתן לראות את הקולקציה המרהיבה של פרידריך סטגנוס. המוזיאון מציג יצירות אמנות מתקופות שונות, מאמנים קלאסיים כמו מיכאל אנג'לו ורפאל עד למופת המודרניזם כמו פיקאסו ומונדריאן.

טיול ברומא אינו שלם בלעדיו ביקור בוותיקן, המדינה הקטנה ביותר בעולם, שבתוכה ממוקמת הקתדרלה הגדולה ומוזיאון הוותיקן. בשטח הוותיקן, ניתן למצוא את הפסל המפורסם של מיכל אנג'לו, "דוד", ואת הקפלה הסיסטינית. כדאי להזמין כרטיסים לוותיקן ללא תור אונליין לפני שמגיעים. 

אתר מרכזי נוסף חשוב ברומא הוא המדרגות הספרדיות, או באיטלקית "סקלינטה די ספגנה", הן אחד ממסלולי הטיול המפורסמים והמרהיבים ביותר ברומא. מדובר במדרגות רחבות ומתקשות שמעלות אל מגרש הצ'מפו די פיוריו, המונומנט המרכזי ברומא.

מכיוון מזה מקום מאוד מרכזי כדאי להזמין מלונות ברומא ליד המדרגות הספרדיות כדי להיות קרובים לחלק גדול מהאתרים המרכזיים ברומא.

המדרגות מורכבות מ-135 מדרגה, ופותחו במאה ה-18 על ידי המאסטרו פראנצסקו דה סנטיס. הן נוצרו כחלק מהתכנון האדריכלי של הטרסות ספרדיות, שהיו מיועדות לאחד את השטח בין הכנסייה סטה טריניטה די מונטי אוצ'לי ומגרש הקמפו די פיוריו.

במהלך העלייה המרהיבה על המדרגות, המבקרים מתקשים ומאמצים את עצמם בכדי להגיע לשיא, אך המאמץ משתלם ביותר. בראש המדרגות, מחכה לך נוף מרהיב על העיר האיטלקית, כולל את הפורום הרומאי ואת הקולוסיאום. המקום הינו פופולרי במיוחד בשעות הזריחה והשקיעה, כאשר השמש מאירה על העיר ויצירת התאורה המופלאה.

מעבר לנופה המרהיב, המדרגות הספרדיות מייצרות חוויה תרבותית עשירה ומידי פעם נערכות שם הופעות בחגים הלועזיים. 

תפריט נגישות אתר