תכשיטים

מהו יהלום סינטטי - כל מה שרציתם לדעת על יהלומים סינטטיים

יהלומים סינטטיים Min

שתפו למשפחה וחברים
שגם הם יוכלו להנות מקריאת הכתבה

יהלום סינטטי הוא אבן חן שגדלה במעבדה שנראית, מרגישה ומתנהגת כמו יהלום טבעי. הוא מורכב מאטומי פחמן המסודרים באותו אופן כמו יהלום טבעי.

ניתן ליצור יהלום סינטטי באמצעות תהליך של סינתזה בלחץ גבוה ובטמפרטורה גבוהה. תהליך זה יכול להתרחש בכבשן תעשייתי או על פני כדור הארץ.

התהליך מתחיל בהכנסת חתיכה קטנה של גרפיט לתוך תנור תעשייתי בטמפרטורות של כ-2,500 מעלות צלזיוס. הגרפיט מחומם ליותר מ-1,000 מהטמפרטורה הרגילה שלו במשך מספר שעות עד שהוא נמס והופך למתכת נוזלית המכונה "גפת". כאשר זה קורה, המגרש מתחיל לבעבע דרך החורים דמויי הארובה של הכבשן הממוקמים סביב בסיסו.

על מנת ליצור יהלומים מהמתכת הנוזלית הזו, יש לקרר אותה שוב לטמפרטורת החדר באמצעות קירור או מחליף חום

העידן החדש של יהלומים סינתטיים, עתיד הטכנולוגיה

יהלומים סינתטיים נוצרים על ידי מדענים המשתמשים בתהליך הנקרא שקיעת אדים כימית כדי ליצור אטומי פחמן בוואקום. תהליך זה משמש ליצירת מבנה גבישי של יהלום.

יהלומים סינתטיים עשויים ממגוון של חומרים, כולל סיליקון קרביד ובורון ניטריד, אשר מופקדים לאחר מכן לתוך תא ואקום. זה נעשה בטמפרטורות ובלחצים גבוהים מאוד.

יהלומים סינתטיים שימשו בעבר למטרות תעשייתיות, כגון כלי חיתוך לייצור, אך הם לא היו זמינים באופן נרחב לשימוש הציבור עד לאחרונה.

עלייתו של יהלום סינתטי כטרנד אופנה

יש טרנד חדש בתכשיטי אופנה שצובר תאוצה בשנים האחרונות. יהלומים סינתטיים משמשים כתחליף ליהלומים האמיתיים.

ליהלומים סינתטיים יש מראה ותחושה מאוד דומים ליהלומים האמיתיים, וזו הסיבה שהם כל כך פופולריים בקרב אנשים שעונדים אותם. הם גם זולים יותר מיהלומים אמיתיים ומגיעים בצורות ובגדלים שונים, כך שתוכלו להשיג כל סגנון שתרצו.

עלייתו של יהלומים סינתטיים כטרנד אופנתי יוחסה לעובדה שניתן ליצור מהם סגנונות, צורות וגדלים רבים ושונים מבלי להתפשר על איכותם או המראה שלהם.

אנו מקווים שמאמר זה עזר לכם לקבל רקע בנושא יהלומים סינטתיים.

תפריט נגישות אתר