שירותי אינסטלציה

תיקון נזילה בניאגרה סמויה

נזילה מהניאגרה

שתפו למשפחה וחברים
שגם הם יוכלו להנות מקריאת הכתבה

נזילה בניאגרה סמויה היא תקלה במערכת האינסטלציה של אסלת השירותים, אשר מתרחשת כאשר הניאגרה – מיכל המים המיועדים לשטיפת האסלה – דולפת לתוך האסלה, גם בלא שימוש בידית להורדת המים. תקלה זו עשויה להביא לצריכת מים מוגברת, ובהתאם לכך להביא להוצאה מיותרת בחשבון המים החודשי שלכם. לא תמיד קל לזהות באופן מידי נזילת מים מהניאגרה, אך מומלץ לטפל בה בדחיפות ברגע שמזהים אותה.

איך מזהים נזילה מהניאגרה?

לעתים, הנזילה מהניאגרה תהיה ברורה, ותראו באופן ויזואלי את המים ממשיכים להישטף באסלה אף ללא שימוש בידית להורדת המים. עם זאת, לעתים הדליפה תהיה עדינה ואיטית, באופן שיהיה קושי לאתר אותה. הסימן הראשון לנזילה הוא משק המים הביתי – אם חשבון המים שלכם עלה באופן חריג, ואתם לא מצליחים לזהות סיבה לכך, ייתכן שיש לכם נזילה במשק המים הביתי, וייתכן שמדובר בנזילה מהניאגרה. אם אתם שומעים את הניאגרה מתמלאת במים, אף ללא שימוש בשירותים, זהו סימן נוסף לכך שמדובר בנזילה מהניאגרה.

יש לשים לב, שאם סביב האסלה שלכם יש שלולית מים, אז ככל הנראה מדובר בדליפת מים מהאסלה, ולא מהניאגרה. במקרה כזה, מדובר בתקלה שלא תוכלו לפתור בעצמכם, וכדאי להיעזר באופן מידי בשירותי אינסטלציה מקצועיים.

ממה נגרמת נזילה מהניאגרה?

ישנן סיבות שונות לנזילה מהניאגרה. למשל, ייתכן שהמצוף של הניאגרה תקול – המצוף צף בתוך מי הניאגרה, וכאשר הניאגרה מתמלאת מחדש לאחר הורדת המים, הוא עוצר את התמלאות המים כאשר הניאגרה מלאה. אם המצוף שבור או תקול, ייתכן שהניאגרה ממשיכה להתמלא ללא הפסקה, באופן שגורם לדליפת המים אל תוך האסלה. סיבה נוספת עשויה להיות פגם באטם הניאגרה – אטם גומי שמטרתו למנוע את דליפת המים ונמצא בתחתית המצוף. אם הגומי מתבלה או נקרע, אז המים ידלפו אל האסלה, במקרים אלו תזדקקו לחברת שירות שיודעת איך לבצע תיקון בניאגרה סמויה

נזילה מניאגרה סמויה

נזילה בניאגרה סמויה עשויה להיות קשה יותר לאיתור ולתיקון, שכן הניאגרה איננה גלויה לעין, לא שומעים את דליפת המים, ולא תמיד ניתן לבדוק בקלות את מקור הבעיה. לכן, כאשר מדובר בנזילה מניאגרה סמויה, יש צורך בפירוק של לחצן ההדחה של הניאגרה הסמויה מהקיר, כדי לזהות את הבעיה ולטפל בה. במקרה כזה, בדרך כלל, מומלץ להיעזר בשירותי אינסטלציה על מנת לאתר את הבעיה ולתקן אותה.

מתי כדאי לטפל בנזילה?

אם אתם חושדים שיש לכם נזילה מהניאגרה, יש לטפל בכך בהקדם האפשרי. קודם כל, אם התקלה נובעת מפגם באטם, אז ככל שהזמן עובר הגומי של האטם ממשיך להתבלות ולהיקרע, וכך הבעיה מחמירה. בנוסף, בזבוז המים הנפוץ ביותר בישראל הוא נזילת מים מהניאגרה – בכל יום שחולף והניאגרה שלכם דולפת, אתם מבזבזים עוד מים וחשבון המים שלכם עולה, על אף שצריכת המים הביתית שלכם נותרת קבועה. גם דליפה עדינה מאוד שלא רואים או שומעים, מצטברת במשך תקופה ארוכה למאות ליטרים בחודש, ואף לאלפי ליטרים בשנה. בהתאם לכך, מומלץ מאוד לתקן נזילה מהניאגרה מהר ככל האפשר, באופן עצמאי או באמצעות סיוע של אינסטלטור, על מנת למנוע בזבוז כסף מיותר.

אתם מוזמנים ומוזמנות ליצור קשר לצורך קבלת פרטים נוספים – ואם אתם נתקלים בנזילה מהניאגרה, אנחנו נעשה כל מאמץ להעניק לכם שירות מהיר, אמין ומקצועי.

אצלנו בתכלת המים תוכלו לרכוש חלקי חילוף לכל מערכות האינסטלציה - ברזים, אסלות, ניאגרות גלויות וסמויות ועוד. כמו כן, תוכלו לקבל שירותי תיקון והתקנה מהשורה הראשונה לניאגרות וברזים, מאנשי המקצוע הטובים ביותר.

תפריט נגישות אתר